Střet kultur!

22. 04. 2019 22:13:19
Tož Dominik prý včera dostal po čuni! Zlé jazyky tvrdí, že byl ožralý a moc sa ščúřil na pěknů cérku. Iní že říkál, že na Moravě sů sto let za opicama a v Práglu se ví všecko nejlíp. A on že ví všecko nejlíp z celého Práglu.

Konspirátoři přispěchali s fuck njůs, šlo o pokus o vraždu s rasistickým podtextem. Řekl bych, že tu se přání stalo otcem myšlenky. Jirko, už to nehul!

Češi ani Moraváci rozhodně rasističtí nejsou. Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Chodil jsem do školy se studenty z Nikaraguy, Madagaskaru, Maďarska a dalších zemí. Mockrát jsme pařili ve štatlu a nikdy nebyl žádný problém s tím jak, vypadají. Naopak, hosté si přisedali a snažili se čile navázat konverzaci. V rámci poznávacích zájezdů jsme několikrát navštívili vinný sklípek. Ještě po letech vzpomínali, jak se střískali v Plžích.
Takže dle mých osobních zážitků, na rase, barvě ani vyznání nezáleží, víno chutná všem. Možná je to tím, že tenkrát ještě nebyl rasismus v módě.

Na Dominikovu obranu zvedl levici i Mirek K, který fackuje jen výchovně a jakékoli jiné násilí, než vlastní, zásadně odmítá. Jak može vědět, že to celé nebylo myšleno jako upozornění na nesprávný světový názor?

Domink Feri si postěžoval (citace): "Prý říkali něco o negrech! A saniťáci říkají, že prý mě napadl někdo i nožem!"
Sakra, mladíku, byl jsi vůbec u toho?

Za mých mladých let by to nebylo téma ani pro místní zpravodaj. Viděl jsem na Slovácku párkrát buchec a obvykle nikdo nedostal po čuni bez důvodu. Na Slovácku se tak někdy spory prostě řeší. Ale to určitě neznamená, že se rveme kvůli každé prkotině. Obvykle to nebývá nic vážného a za pár dní si dají šuhaji po kalíšku v krčmě a je po problému.

Ale eště sem neviděl, že by se ten, kdo dostal po čuni chlubil a všem ukazoval, jaký je chudáček. Bo všeci by se mu smáli, cérky by s ním nechtěly tancovat a vlastní tata by mu eště pár facek přidal.
Slovácký šohaj by nečekal a aspoň nějakou facku vrátil. Nebo by se držel starého zákona přírody, nerýpej, dyž na to nemáš!
Možná to ukazuje, jak slabé kusy máme v parlamentu. Nebo že by Dominik spoléhal na imunitu?

A už vůbec sem neviděl, že by si chlapi po šarvátce bastlili selfíčka! Jak na dovči. Na všeckých fotkách z incidentu se Dominik vesele ščúří. Jak šohaj, kerému galánka řekla, že staříci odjeli, tož možů v baráku pokřtit každů cimru.
​Sem neviděl chlapa, co má zuby od krvi, "díru po noži" v zádech a hubu rozesmátů od ucha k uchu.

Dominik postoval i fotky domácích. Ale ti tak vysmátí nejsou. Vypadají spíš vyděšeně. Máš podepsaný souhlas? Tož si Dominiku odlož aspoň 5.000,- českých na pokutu. Žádná prča není zadarmo. ÚOOÚ a GDPR nikdy nespí!

Na Slovácku jsou lidé pohostinní a o hosta se umí dobře postarat. Ne nadarmo se v Práglu traduje, že na Moravě teče v každém potoku víno, klobásky rostou na stromech a v každé druhé studánce je slivovice. Pohostinnost potvrzuje i moravské přísloví "Host do domu, čagan do ruky!"
Ale kdyby měl Dominik pod čepicó, tož by věděl, že na Moravě řádí různé příšery a može lehce přijít k úrazu. Že je dobré zbytečně neprovokovat a dodržovat místní pravidla a zvyky.
Holt vyrazit za voliči do terénu je jiná realita, než vést dlouhé, nezáživné, rádoby vtipné monology o pseudoproblémech od kecpultu. Možná se jen srazili moravský sklípek s pražskou kavárnou a rozumná diskuse dostala na frak.

Netrvalo ani den a už je to venku. Za brutálním útokem na poslance Feriho stojí radikální moravský chlast!

Policie to vyhodnotila takto: „Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ píše se ve zprávě.

A jak to vidí pan Libor Vranka, pořadatel na koštu? „Z mého pohledu šlo o komedii. Stál jsem u toho, když to pan poslanec popisoval a mám z toho smíšené pocity. Na výstavě vín byl přítomen tak dvě hodiny a byl nejspíš i trochu přiopilý. Na zádech měl roztrhlou košili a pod ní šrám, jak ho přitlačili na zeď, kde byla také rýna nebo parapet, či co. Ti dva jeho protivníci nebyli Boršičané, ale ani žádní výtržníci. Pan Feri ze sebe možná dělal až moc velkou celebritu. A navíc k takovým potyčkám u nás na Moravě prostě policisty nevoláme."

.

Aby bylo jasno, rozhodně nejsem přítelem rvaček a násilného řešení různých sporů. Ne nadarmo se říká, že když dojdou argumenty, přichází na řadu násilí...

.

Autor: Oldřich Mladý | pondělí 22.4.2019 22:13 | karma článku: 46.77 | přečteno: 5079x

Další články blogera

Oldřich Mladý

Mým národům!

President Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron, z vůle Boží Président-Soleil, vypotil tento týden plamenný pamflet pro všechny Evropany. Hluboké myšlenky zpracovala armáda sekretářek, překladatelů, press**** a podržtašků. Tak si k

9.3.2019 v 17:16 | Karma článku: 40.45 | Přečteno: 1754 | Diskuse

Oldřich Mladý

Rozbijem mu dršťku!

Mainstreamem probleskla zpráva, jak fešná Švýcarka zlomila zlobivému Afgánci nos. Trochu jsem popustil uzdu fantazii a představil si, jak by na situaci mohly reagovat známé i neznámé

5.1.2019 v 21:27 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 7721 | Diskuse

Oldřich Mladý

Tři cabani ve štatlu!

Už dlouho si Brno a Praha měří cabany a kozy v různých disciplínách. Jednou z nich je i zkrášlování města. Pražáci mají hlubokou Blanku a Brňáci ... velkého Cabana! A dnes byl konečně odhalen jeho původ a smysl!

31.12.2018 v 8:30 | Karma článku: 40.15 | Přečteno: 1380 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zuzana Růžičková

Kantorský exodus bude mít pokračování. Kdo zbyde nakonec za katedrou ?

Kantoři prchají ze škol. Od ledna 2017 ukončilo pracovní poměr 7 tisíc z nich. Další odchod avizuje v příštím školním roce stejný počet učitelů (přesněji vyučující pro 8 600 úvazků). Říká to čerstvý průzkum MŠMT. Je to průšvih.

23.5.2019 v 21:41 | Karma článku: 11.28 | Přečteno: 173 |

Jaroslav Čejka

Volby a milion chvilek

Volby do Evropského parlamentu jsou na spadnutí. Jejich výsledek hodně napoví i o osudu demomstrací na náměstí českých měst. Prognózy se ovšem různí. Bude-li hezky, mladí voličí prý vyrazí do přírody a k volbám půjdou jen starší.

23.5.2019 v 18:16 | Karma článku: 17.57 | Přečteno: 576 |

Tomáš Gayer

Pomůže nám s odpadky Horní Volta nebo Peru?

Pět poslanců, prezident NKÚ Miroslav Kala, dvě sekretářka a tlumočnice, byli na služební cestě v Limě v Peru. Odskočili si i do bývalého centra inkské říše Cusca, vzdálené od hlavního města.....

23.5.2019 v 15:58 | Karma článku: 26.24 | Přečteno: 521 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč v heterosexuálním manželství ženy neustále ponižují muže?

Muži jsou v manželství neustále ponižováni ženami jen proto, že jsou muži. Nechápu, proč tato skutečnost uniká genderovým expertům a expertkám

23.5.2019 v 14:58 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 546 | Diskuse

Jiří Turner

Gustav Husák říkal, že komunismus nastane, až budou banány levnější než brambory

Nikdy jsem si komunismus neuměl dost dobře představit, takže je možné, že vypadá jako to, v čem právě žijeme. Ceny banánů válcuji ceny brambor, pomeranče jsou levnější nežli jablka a ananas než kedlubny. Žijeme v ráji.

23.5.2019 v 14:46 | Karma článku: 18.33 | Přečteno: 687 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1683

PolitickoEnviroEuroElitoRacialGenderoEtnickoReligion Minority nekorektní texty

lčit za mír je jako souložit za panenství.
George Carlin

 

Najdete na iDNES.cz